Proste sposoby na odchudzanie: osiem wskazówek

 

Czasami pomijamy lub ignorujemy rzeczy, które mogą nam ułatwić odchudzanie. Dowiedz się o nich już dziś w naszym poście!

Odpowiednia ilość snu ułatwia odchudzanie

Kilka badań naukowych wykazało, że ludzie którzy nie wysypiają się w nocy cierpią zazwyczaj z powodu stresu. Nagromadzony stres spowalnia metabolizm w ciągu dnia i zaburza zdolność organizmu do eliminowania toksyn w nocy.

W konsekwencji dochodzi do nadmiernego gromadzenia tkanki tłuszczowej. Biorąc pod uwagę te przyczyny, powinieneś odpoczywać i spać przez co najmniej siedem godzin na dobę. Wystarczająca ilość odpoczynku zwłaszcza, gdy będziesz kłaść się spać wcześnie, pomoże Twojemu ciału przechowywać mniejsze ilości tłuszczu i ułatwi odchudzanie.

Pij wodę aby zredukować tkankę tłuszczową

Badania wykazały również, że picie około sześciu szklanek wody dziennie pomaga przyspieszyć metabolizm. Woda może pomóc spalać kalorie nawet podczas odpoczynku, spalając do 50 dodatkowych kalorii.

picie wody ułatwia odchudzanie

Nie zaczynaj intensywnego nawadniania zaraz po przebudzeniu! We wczesnych godzinach dnia, aby funkcjonować prawidłowo żołądek potrzebuje przede wszystkim pożywienia, ponieważ duża ilość energii jest wtedy kierowana do trawienia.

Picie wody zaraz po przebudzeniu napina ściany żołądka. Jeśli chcesz pić wodę wczesnym rankiem, dodaj do niej plasterek cytryny. Woda cytrynowa pomaga oczyszczać niestrawione resztki pokarmowe zgromadzone w przewodzie pokarmowym. Przez resztę dnia lepiej jest pić czystą wodę.

 

Naturalne soki z superowoców

Soki pomagają w usuwaniu tkanki tłuszczowej dzięki zawartości wody i naturalnych środków detoksykacyjnych.

Istnieją takie, które zawierają dużo błonnika jednocześnie pomagając obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów. Pomagają także zoptymalizować trawienie osobom, których metabolizm jest powolny. Niektóre z superowoców to: ananasy, papaje, granaty i pomarańcze.

Zrób sobie koktajl z tymi owocami, jedną szklankę wypij rano a drugą po południu. Są one doskonałym lekarstwem na złagodzenie wzdęć oraz pomagają wyeliminować tkankę tłuszczową.

sok z superowoców

Staraj się nie podjadać

Nie musisz całkowicie wyeliminować przekąsek ze swojej diety, ale zdrowe odżywianie może pomóc Ci zredukować tkankę tłuszczową. Staraj się jeść co najmniej pięć razy dziennie. Przez częste spożywanie pokarmu można zapobiec spowolnieniu metabolizmu i utrzymywać go w ruchu przez cały dzień.

Oprócz ćwiczeń powinieneś także jeść pokarmy bogate w proteiny i węglowodany, które pomagają wytworzyć energię i siłę do ćwiczeń.

Jeżeli stale bezskutecznie stosujesz różne diety, powinieneś ułożyć swoje posiłki w zdrowy sposób, jedząc raz rano raz po południu i raz wieczorem.

Prawidłowe oddychanie ułatwia odchudzanie

Może się to wydawać trywialnie proste, ale wdychanie i wydychanie powietrza przez nos pomaga kontrolować tętno. Oddychając prawidłowo możesz poprawić swoją wytrzymałość i szybciej pozbywać się nadmiaru kalorii.

 

Jedz więcej białka

Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej trzeba wzmocnić swoje ciało i rozbudować mięśnie. Wiele osób sądzi, że jedząc proteiny zbudują bicepsy i klatkę piersiową. Należy pamiętać, że białka budują beztłuszczową masę mięśniową i nie odkładają się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej.

Świetnym sposobem na odchudzanie jest spacer

Spacery w określonych porach dnia pomagają szybciej spalać tkankę tłuszczową. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby spalić tłuszcz chodząc na spacer:

Poranny spacer to najlepszy sposób, ponieważ rano Twoje ciało jest najbardziej aktywne. Spacer po obiedzie lub po kolacji jest również bardzo korzystny, ponieważ wtedy organizm potrzebuje czasu do wyeliminowania toksyn.

Ćwicz mniej intensywnie i częściej

Nie trzeba codziennie wylewać siódmych potów na siłowni, żeby stracić tkankę tłuszczową. Kilka badań naukowych wykazało, że aby schudnąć lepiej jest zdecydować się na krótsze ale częstsze sesje treningowe.

Podsumowując, podzieliliśmy się wieloma wskazówkami przydatnymi w odchudzaniu, które można stosować w codziennym życiu. Nie musisz stale katować się ćwiczeniami. Dzięki naszym prostym trikom możesz osiągnąć ogromny sukces.