Co robić, by mieć płaski brzuch od rana?
Człowiek żyje przyzwyczajeniami. Te wpływają na stan zdrowia i jakość życia. Każdy chciałby mieć płaski brzuch od przebudzenia – dla niektórych staje się to obsesją.
Jesteśmy tym, co jemy?
Płaski brzuch lubi zbilansowaną dietę. Należy unikać nasyconych tłuszczy, nadmiaru cukru i sodu. Poza tym, laktoza również nie jest przyjaciółką dobrej figury i perfekcyjnych proporcji.
Zbilansowana dieta powinna zawierać wystarczające ilości wody. Organizm nie może bowiem poprawnie funkcjonować bez odpowiedniego nawodnienia. Gazowane napoje i soki nam nie służą.
Uwaga na niektóre produkty
Jogurt jest wskazany w optymalnej dla zdrowia diecie. Zawiera ponad 100 typów żywych bakterii oraz dużo witamin z grupy B. Związki te wspierają układ odpornościowy.
Jogurt wpływa też pozytywnie na układ trawienny i jelita. Obniża poziom cholesterolu, zapobiega zaparciom i biegunce oraz dostarcza organizmowi wapnia, magnezu i fosforu. Jeśli chcemy budzić się z płaskim brzuchem, jogurt nie zawsze jest najlepszym wyborem.
Wysoka zawartość laktozy i cukrów czynią go ciężkostrawnym i powodują wzdęcia. Niektórzy eksperci odradzają jedzenie go wieczorami, inni zalecają wykluczenie go z diety.
Płaski brzuch i cukierki – to nie może się udać
Cukierki nie powinny mieć miejsca w zbilansowanej diecie i zdrowym odżywianiu. Są pełne chemii i przetworzonego cukru, co czyni je wrogami naszego zdrowia. Wersje “bez cukru” szkodzą nam jeszcze bardziej.
Istnieją też “zdrowe” cukierki – ich również nie zaleca się osobom dbającym o płaski brzuch. Mowa o suszonych owocach. Choć są bogate w składniki odżywcze i błonnik, mają dużo fruktozy. Ten typ cukru prostego uważa się za naturalny słodzik.
Inne zalecenia
Batoniki energetyczne należy spożywać z rozwagą. Zawarta w nich serwatka czy soja powodują wzdęcia. Dostarczają też nadmiaru kalorii.
Guma do żucia również nie jest zalecana, choć nie zawiera cukru. Powoduje jednak wzdęcia, a ciągłe żucie rozbudza głód.
Jak dużo ćwiczyć?
To częste pytanie, nie tylko w kontekście płaskiego brzucha, ale zdrowia w ogóle. Choć nie ma górnego limitu, półgodzinny spacer od poniedziałku do piątku wystarczy, o ile będzie wykonywany regularnie.
Tym, którzy mają mało czasu, zaleca się ćwiczenia izometryczne. Ten typ wysiłku poddaje mięśnie działaniu napięcia bez wykonywania wielu ruchów.
Ćwiczenia izometryczne wykorzystywane są w rehabilitacji, gdyż wzmacniają mięśnie i nie obciążają stawów. Istnieje wiele rodzajów takiego treningu i można go wykonywać w domu.
Zero stresu
Obsesja płaskiego brzucha utrudnia osiągnięcie go. Niektórzy zalecają skoncentrowanie się na innych częściach ciała, by uniknąć presji.
By kontrolować poziom niepokoju, zaleca się jogę. Relaksuje i pozytywnie działa na psychikę oraz wzmacnia mięśnie.
Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.