Prawdziwa żywność - wszystko, co musisz wiedzieć

15 Czerwiec, 2020
Prawdziwa Żywność - wszystko, co musisz wiedzieć o tym ruchu
 

Ta alternatywa zdrowej diety stała się popularna w czasach, gdy coraz więcej osób je zbyt dużo przetworzonej żywności. Wskaźniki otyłości są wysokie, a fast foodom brakuje potrzebnych nam składników odżywczych. Rzućmy okiem na ruch „Prawdziwa żywność” i zobaczmy, jak możemy na nim skorzystać.

Nadal nie słyszałeś o inicjatywie Prawdziwa żywność? Jest to jeden z najnowszych trendów dotyczących diety i przejmuje on sieci społecznościowe, takie jak Instagram czy Twitter. Jeśli chcesz wiedzieć, o co chodzi, czytaj dalej i bądź na bieżąco!

Na czym polega ruch „Prawdziwa Żywność”?

Ten ruch polega na jedzeniu w możliwie najzdrowszy sposób. Oznacza to, że zgodna z nim dieta opiera się na jedzeniu naturalnych, nieprzetworzonych pokarmów.

Ludzie, którzy śledzą inicjatywą Prawdziwa Żywność, jedzą naturalne pokarmy, które nie zostały zmodyfikowane. Uważają, że to najzdrowszy sposób odżywiania się, zapobiegający wielu chorobom.

zrównoważone odżywianie, prawdziwa żywność - warzywa i owoce kupione do własnych woreczków

Ta inicjatywa chce przeciwstawić się współczesnemu sposobowi odżywiania się i wrócić do pożywienia, zanim wynaleziono fast food.

Prawdziwa żywność – co nią jest, a co nie?

 

Ruch ten polega na spożywaniu niektórych rodzajów żywności i odrzucaniu innych. „Prawdziwe pokarmy” to takie, które są całkowicie naturalne: owoce, warzywa, rośliny strączkowe, mięso i ryby.

W tej diecie można również jeść przetworzoną żywność, ale tylko w minimalnych ilościach. Przetworzona żywność, którą można jeść obejmuje: produkty posiekane, obrane, zamrożone lub w puszkach.

Z drugiej strony istnieją pewne produkty, których nie możesz jeść, jeśli chcesz zaadaptować ten styl życia. Są to przetworzone produkty spożywcze, a zwłaszcza produkty wysokoprzetworzone. Dlatego ludzie, którzy wspierają ten ruch, odrzucili produkty od razu gotowe do spożycia, wstępnie przygotowane i niezdrowe.

Dlaczego zwolennicy ruchu odrzucają żywność wysokoprzetworzoną?

Główną cechą ruchu zachęcającego do jedzenia naturalnych produktów jest odrzucenie żywności wysokoprzetworzonej. Jedyne pokarmy, na które pozwala ten ruch, to te przetworzone w zdrowy sposób, które nadal zachowują swoje właściwości. Niektóre przykłady zdrowej żywności przetworzonej to te, które można kupić obrane, posiekane lub zamrożone.

kobieta odrzuca niezdrowe produkty - prawdziwa żywność
 

To odrzucenie żywności przetworzonej wynika z faktu, że kiedy producenci wytwarzają taką żywność, składniki odżywcze są tracone. W tym samym czasie dodaje się szkodliwe składniki. Przykładem tego jest sytuacja, w której masz hamburgera. Podczas przetwarzania stek stracił dużą część składników odżywczych, ale ilość tłuszczów i cukrów wzrosła.

Ten wzrost niezdrowych składników jest znacznie większy, gdy spojrzymy na składniki produktu z sieci popularnych fast-foodów. Ruch prawdziwej żywności ma również na celu edukowanie ludzi na temat szkodliwości tego rodzaju żywności.

W większości przypadków może się wydawać, że tak naprawdę nic nam się nie dzieje, gdy jemy fast-foody lub przetworzoną żywność. Jednak konsekwencje dla naszych ciał mogą być bardzo negatywne. Ten ruch ma na celu wyeliminowanie fast-foodów i przetworzonej żywności.

Ile osób śledzi dołączyło do tej inicjatywy?

Musimy wyjaśnić, że styl życia zgodny z filozofią Prawdziwej Żywności związany z jedzeniem nie jest dietą. To zdrowy styl życia, który wykracza poza jedzenie, a dotyczy to także zrównoważonego rozwoju i środowiska.

W społeczeństwie, w którym obfituje wysokoprzetworzona żywność, cudowne diety i fast foody, to dobra wiadomość, że popularność Prawdziwej Żywności zaczyna wreszcie rosnąć.