Proteinowy pudding czekoladowy - zacznij od niego dzień!
Jednym z największych wyzwań życia codziennego jest utrzymanie zrównoważonej i funkcjonalnej diety. Większość ludzi próbuje to osiągnąć, aby mieć wymarzone przez siebie ciało. Dlatego przygotowaliśmy ten przepis na pyszny proteinowy pudding czekoladowy, który pokochasz. Zacznij swój dzień od porządnej dawki energii!
Dlaczego wybrać proteinowy pudding czekoladowy na śniadanie?
Wszystkie posiłki są ważne, ale śniadanie jest najważniejsze, jeśli chcemy, aby nasza dieta była zrównoważona. Po przebudzeniu organizm potrzebuje niezbędnych składników odżywczych, aby aktywować metabolizm. Ten posiłek daje nam także energię na cały dzień.
Dlatego, jeśli zjemy rano niskiej jakości śniadanie, prawdopodobnie będziemy czuć się zmęczeni przez cały dzień. Dodatkowo, będziemy chcieli jeść więcej w miarę upływu dnia.
Jednakże, pamiętaj, że słabej jakości śniadanie niekoniecznie odzwierciedla ilość spożywanego jedzenia. Przeciwnie, mówi to znacznie więcej o jakości spożywanego jedzenia. Dlatego lepiej jest spożyć rozsądną porcję jedzenia o wysokiej zawartości białka i dobrych tłuszczy, niż jeść mnóstwo pustych kalorii.
W związku z tym, polecany przez nas proteinowy pudding czekoladowy jest idealną alternatywą na zdrowe i odżywcze śniadanie. Pudding ten jest pyszny i ma rozsądną ilość kalorii.
Poniżej znajdziesz dwa przepisy, które pokochasz – pierwszy jest na standardowy pudding, a drugi na kremowy pudding czekoladowy.
Przepis na proteinowy pudding czekoladowy
Składniki:
- 300 ml białek
- 200 gram kakao
- 255 gram twarogu o niskiej zawartości tłuszczu
- 1 całe jajo
- 1 łyżka białka (czekoladowego)
- 99 gram płatków owsianych
- 7 migdałów lub innych orzechów
- 1 opakowanie drożdży piekarskich
- Słodzik do smaku
Przygotowanie:
Przygotowanie mieszanki
- Po pierwsze, zacznij od rozgrzania piekarnika do 180 stopni.
- W międzyczasie, wymieszaj białka z całym jajkiem.
- Następnie, dodaj twaróg i mieszaj do całkowitego połączenia.
- Od razu dodaj resztę składników (poza orzechami). Dobrze wymieszaj, aż uzyskasz jednolitą konsystencję. Wtedy dodaj białko w proszku i wymieszaj, aby całkowicie je rozpuścić.
- Na koniec dodaj do masy posiekane orzechy i dobrze je wmieszaj.
Pieczenie
- Umieść mieszankę w naczyniu do pieczenia.
- Piecz w piekarniku przez około 25-30 minut w temperaturze 180 stopni. Ostateczna konsystencja puddingu białkowo-czekoladowego powinna być spieniona i kremowa, w przeciwieństwie do tradycyjnego deseru.
- Przed wyjęciem proteinowego puddingu czekoladowego z piekarnika upewnij się, że jest całkowicie upieczony w środku. Możesz to sprawdzić za pomocą wykałaczki lub noża.
- Odczekaj kilka minut, aby ostygł, i gotowe!
Przepis na ekspresowy proteinowy pudding białkowy
Składniki:
- 57 gram puree z dyni
- 1 duże jajo
- 43 gramy czekoladowego proszku białkowego
- 1 łyżeczka drożdży piekarskich
- 1 łyżeczka czekolady w proszku (opcjonalnie)
- Słodzik do smaku
Przygotowanie:
- Aby przygotować ten ekspresowy, pyszny proteinowy pudding czekoladowy zacznij od wymieszania wszystkich składników w dużej misce.
- Następnie, przełóż mieszankę do silikonowej formy i piecz w 180 stopniach przez 10 do 15 minut. Piekarnik należy wcześniej rozgrzać.
- Alternatywnie, możesz przygotować mieszankę w kuchence mikrofalowej, piekąc ją przez jedną lub dwie minuty.
- Po wyjęciu z piekarnika pozwól puddingowi ostygnąć do temperatury pokojowej, a następnie zjedz z smakiem.
Możesz uzupełnić to zdrowe śniadanie o owoce. Polecamy czerwone owoce o wysokiej zawartości antyoksydantów i niskiej ilości cukru.
Na koniec pamiętaj, aby skonsultować się ze swoim dietetykiem w celu ułożenia zrównoważonej i funkcjonalnej diety, która jest odpowiednia dla Ciebie.
Dieta ta powinna również mieć na uwadze osiągnięcie celów treningowych. Ponadto zalecamy skontaktowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem nowej rutyny treningowej.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Pérez-Guisado, J. (2009). Importancia del momento en que se realiza la ingestión de los nutrientes. Revista Internacional de Medicina y Ciencias de La Actividad Fisica y Del Deporte, 9(33), 14–24.
- Lezcano, E. P. (2010). Cereales para el desayuno. Alimentos Argentinos, 50, 26–37.
Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.