Torba na siłownię - co powinno się w niej znaleźć
Wybranie się na siłownię brzmi dosyć prosto, ponieważ najważniejsze jest, aby ćwiczyć jak najwięcej. Jednakże, ważne jest również to, co zawiera twoja torba na siłownię.
Niektóre rzeczy, na które możesz nie być przygotowany, to powszechne wypadki, w których przyda się plaster, chwile, gdy potrzebujesz trochę cukru, aby mieć więcej energii, a nawet maść na uderzenie.
Dlatego sporządziliśmy listę przedmiotów, które zawsze powinno się mieć przy sobie na siłowni. Lepiej być ostrożnym niż nieprzygotowanym!
Torba na siłownię – podstawowe przedmioty
1. Czyste ubrania na zmianę
Zazwyczaj uczęszczając na siłownię, ludzie wychodzą z domu w ubraniach sportowych. Dlatego łatwo można zapomnieć o włożeniu dodatkowych ubrań do plecaka.
Jednak maszyny do ćwiczeń, ćwiczenia i inne czynności mogą sprawić, że się spocisz, a nawet ubrudzisz. Dlatego spakowanie czystej odzieży jest niezbędne, aby przebrać się pod koniec sesji treningowej.
2. Butelka wody
Na wielu siłowniach można znaleźć dystrybutory wody lub kupić napoje energetyczne. Jednakże, zawsze miej ze sobą swoją własną wodę. Niezależnie od tego, czy zazwyczaj pijesz napoje energetyczne czy koktajle z suplementami białkowymi, woda zawsze musi być w twojej torbie.
3. Artykuły higieny osobistej
Artykuły higieny osobistej są absolutnie niezbędne w torbie na siłownię.
Dlatego dobrze jest przygotować małą kosmetyczkę z następującymi przedmiotami:
- Dezodorant.
- Suchy szampon.
- Mydło.
- Żel antybakteryjny.
- Chusteczki nawilżane.
- Produkty sanitarne (dla kobiet).
- Szczoteczka i pasta do zębów.
Najlepiej, aby kosmetyczka była przeznaczona specjalnie na siłownię, w ten sposób nigdy jej nie zapomnisz, nawet, gdy będziesz się śpieszyć.
4. Torba na siłownię – niezbędne artykuły medyczne
Niektóre przedmioty medyczne powinny zawsze znajdować się w torbie na siłownię, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą. Jeśli chcesz, możesz przechowywać je w kosmetyczce, aby zawsze mieć je pod ręką.
Przedmioty medyczne, których nie może zabraknąć w torbie na siłownię, to:
- Paracetamol i ibuprofen.
- Plastry.
- Alkohol.
- Nożyczki.
- Waciki.
- Maść na uderzenia.
5. Torebka
Może to brzmieć dziwnie, ponieważ masz już dużą torbę. Jednakże, torebka może przydać się do przechowywania brudnych ubrań, aby nie wymieszały się z resztą rzeczy w torbie. Ponadto nie zajmuje dużo miejsca, a oddzielenie brudnej bielizny od czystej jest bardziej higieniczne.
6. Przekąski
W połowie treningu lub pod jego koniec trzeba dostarczyć organizmowi energii, co osiąga się poprzez zjedzenie czegoś. Dlatego, dobrze jest mieć w torbie orzechy, batoniki zbożowe, owoce lub preferowane przez ciebie przekąski.
7. Mały ręcznik
Zawsze należy mieć czysty ręcznik w torbie na siłownię – albo do wycierania potu albo do wzięcia prysznica na siłowni.
8. Słuchawki
Wiele siłowni puszcza muzykę w tle w celu poprawy atmosfery. Jeśli miejsce, w którym ćwiczysz, tego nie robi lub po prostu wolisz słuchać własnej muzyki, to słuchawki stają się kluczowym elementem, który należy mieć w torbie.
Muzyka doskonale stymuluje wyniki sportowe . Z tego powodu słuchawki mogą pozytywnie wpłynąć na twoje wyniki na siłowni.
Zadbaj o swoją torbę na siłownię
Najprostsze aspekty mogą szybko stać się najbardziej znaczące. Dlatego też torba na siłownię powinna być utrzymywana w dobrym stanie, schludna i tak czysta, jak to możliwe. Dobrze wyposażona torba prawie gwarantuje dobre wrażenia na siłowni.
Po spakowaniu wszystkiego i przygotowaniu do treningu zauważysz różnicę w komforcie i użyteczności. Po jakimś czasie utrzymywanie porządku w torbie stanie się nawykiem.
Krótko mówiąc, nie wahaj się trzymać tych przedmiotów w torbie; każdego dnia będziesz czuć się lepiej przygotowanym. Rzeczy trzymane w torbie na siłownię wpływają na twoją wydajność podczas treningu!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Coyle, E. F. (2004). Fluid and fuel intake during exercise. In Journal of Sports Sciences (Vol. 22, pp. 39–55). https://doi.org/10.1080/0264041031000140545
- McArdle, W. D., Katch, F. I., & Katch, V. L. (2010). Exercise Physiology: Nutrition, Energy, and Human Performance. (W D McArdle, F. I. Katch, & V. L. Katch, Eds.), 7th Edition (p. 1038). Lippincott Williams & Wilkins.
Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.