Spalanie tłuszczu podczas ćwiczeń na siłowni - porady
Tak naprawdę wiele osób kojarzy siłownię z podnoszeniem ciężarów i kulturystyką. Jednak siłownia to również doskonałe miejsce ćwiczeń na spalanie tłuszczu i pozbycie się zbędnych kilogramów.
Zastanawiasz się, od czego zacząć? W tym artykule opowiemy o najlepszych procedurach, praktykach i ćwiczeniach na spalanie tłuszczu.
Spalanie tłuszczu na siłowni
Z całym szacunkiem dla niezliczonych maszyn, wyciskarek i hantli, przede wszystkim siłownia może posłużyć, jako idealne miejsce do ćwiczeń na spalanie tłuszczu. Najskuteczniejsze, które powinny pojawić się w treningu, to:
1. Bieganie na spalanie tłuszczu
Najbardziej popularna bieżnia pomoże osiągnąć każdy wyznaczony cel w odchudzaniu. Ponadto wzmacnia mięśnie nóg i stawów, zmniejsza stres, poprawia zdrowie, układ krążenia, reguluje oddech oraz pozwala uzupełnić energię.
Chociaż prawdą jest, że bieżnia nie zastąpi biegania na świeżym powietrzu, jednak dzięki tej maszynie możemy symulować te same ruchy na siłowni. Rozpocznij od spokojnej prędkości, powoli spacerując, i kolejno przyspieszając do swojej maksymalnej prędkości. Minimalna zalecana sesja to 20 minut.
2. HIIT
Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) to kolejny sposób na spalanie tłuszczu na siłowni. Jest to trening, który zdobywa coraz więcej wielbicieli. Sesje trwają tylko 30 minut, ale są dość wymagające. Każda sesja zwiększa metabolizm na 24 godziny.
HIIT może być dodany do każdej rutyny cardio, a nawet do programu podnoszenia ciężarów. Ćwiczenia są różnorodne: przysadziste pchnięcia, przysiady do skoku, podskoki, praca kolanami, sprinty. Wszystko zależy od wyobraźni Twojego trenera i Twoich upodobań!
3. Rowery treningowe na spalanie tłuszczu
Rower treningowy jest to kolejna maszyna, który oferuje wiele korzyści podobnych do tych, które są oferowane przez zwykłe rowery. Jeśli chcesz schudnąć, dodaj 30 minut pedałowania do swojej rutyny. Zobaczysz wyniki w ciągu zaledwie kilku tygodni.
Ponadto rower treningowy poprawia wytrzymałość fizyczną, wzmacnia kolana i zapewni zdrową dawkę tlenu. Zalecamy, aby zacząć powoli i stopniowo zwiększać prędkość.
4. Tabata
Tabata – to dyscyplina, trening pochodzący z Japonii i głównym jego zadaniem jest właśnie spalanie tłuszczu. Składa się z czterech różnych ćwiczeń i jednej ważnej zasady: na każde 20 sekund treningu odpoczywaj przez 10 sekund.
Niektóre ćwiczenia w tej rutynie obejmują przysiady, podciąganie, pompki i rzuty. Korzyści z Tabaty są podobne do tych oferowanych przez HIIT. Wynika to z faktu, że poprawia wytrzymałość, tętno i daje organizmowi dużo tlenu. Tabata działa niezwykle tonująco na całe ciało.
5. Orbitrek
Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy na siłowni i rowerek stacjonarny nie jest dla Ciebie, możesz skorzystać z zupełnie innych maszyn, dla przykładu orbitrek-a. Wprowadzenie 30-minutowego treningu, dwa lub trzy razy w tygodniu całkowicie zmieni sylwetkę.
Należy wybrać poziom oporu, aby ruchy wymagały pewnego wysiłku. Wskazówka: ustaw kolana nad palcami, aby ćwiczyć właściwą formę i unikać dyskomfortu lub obrażeń. Ponadto nie podnoś pięt w żadnych okolicznościach!
6. Spinning
Jest to kolejny bardzo dobry sposób na spalanie tłuszczu. Innymi słowy, jest to jazda na rowerze stacjonarnym na styl kolarski. Procedura pedałowania jest znacznie bardziej intensywna i jest prowadzona przez specjalnie wyszkolonego instruktora.
Spinning to także świetna zabawa, której towarzyszy świetna muzyka i zmienne ćwiczenia. Kombinacje ruchów: siedzącego, stojącego, ramion do przodu lub tyłu. Wszystko zależy od wyobraźni instruktora, jednak bądź pewny, że nie pozostanie na Tobie suchej nitki!
7. Wioślarstwo
Choć może się wydawać, że maszyna wioślarska służy głównie do wzmacniania rąk i nóg, prawda jest taka, że jest również idealna do spalania wielu kalorii. Ruch jest identyczny z ruchem wiosłowania i wymaga użycia całego ciała.
I może trudno jest uwierzyć, że wysiłek wymagany przy wioślarstwie jest idealny do pozbycia się tych nieznośnych dodatkowych kilogramów. Jednak bez wątpienia maszyna powinna zostać wpisana do codziennego treningu! Porada: zawsze trzymaj plecy prosto. W ten sposób unikniesz dyskomfortu i obrażeń.
Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.