Fistaszki - czy zapobiegają odczuwaniu niepokoju?
Fistaszki to jedna z najczęściej spożywanych orzechów na świecie. Często są spożywane w chwilach niepokoju między posiłkami. Rodzi to jednak pytanie, czy można jeść orzeszki ziemne, aby uniknąć stanów lękowych?
Niektórzy ludzie nie jedzą orzeszków ziemnych, ponieważ są głodni, ale aby zająć czymś ręce i uspokoić się. ale czy fistaszki to najlepszy wybór? Ważne jest, abyś umiał stwierdzić, jakie pokarmy możesz jeść oraz które z nich pomogą Ci poczuć się lepiej, a przy tym nie wpłyną znacząco na kaloryczność Twojej diety.
Z pewnością fistaszki i inne gatunki orzechów są jednymi z najlepszych opcji, jeśli chcesz zaspokoić i głód i lęk. Nie ma wątpliwości, że o ile ich jedzeniu towarzyszą zdrowe nawyki, orzeszki ziemne mogą przynieść wiele korzyści osobom, które spożywają je od czasu do czasu.
Orzechy ziemne są nie tylko pełne składników odżywczych, które pomagają ciału prawidłowo funkcjonować, ale również są w stanie zaspokoić. To jednak nie wszystko. W rozsądnej ilości mogą również służyć jako idealny sprzymierzeniec w zrzuceniu zbędnych kilogramów.
Orzeszki ziemne są idealną przekąską między posiłkami, zmniejszają niepokój i zapewniają sytość. Innymi słowy, są świetną opcją, aby zapobiec sięganiu po niezdrowe produkty. Powinieneś jednak wiedzieć, że orzeszki ziemne zawierają sporo kalorii, dlatego wskazane jest, aby jeść je z umiarem.
Korzyści z jedzenia orzeszków ziemnych
Orzeszki ziemne zawierają witaminę B, która jest niezbędna w walce z zaburzeniami lękowymi. Witamina B ma bezpośredni wpływ na produkcję neuroprzekaźników. Orzeszki ziemne są również bogate w tryptofan, który zapewnia relaksujący efekt, dzięki czemu czujesz się po nich dobrze.
Orzeszki ziemne dostarczają również białko, które służy do budowy i naprawy tkanek, które odpowiadają za funkcjonowanie mięśni. Białko wspomaga odchudzanie, a także pomaga zapobiegać wahaniom cukru we krwi, które mogą prowadzić do uczucia głodu. Ponadto orzeszki ziemne zawierają składniki ważne dla produkcji hormonów i enzymów.
Błonnik, który zawierają orzeszki ziemne, odgrywa ważną rolę w obniżaniu poziomu cholesterolu i utrzymaniu zdrowego przewodu pokarmowego. Ponieważ błonnik wchłania wodę w żołądku i pęcznieje, sprawia, że dłużej odczuwasz sytość po posiłku.
Należy jednak pamiętać, że orzeszki ziemne zawierają dużo kalorii, a niektóre odmiany zawierają również sód i tłuszcze nasycone. Spożywanie zbyt dużej ilości tych odmian może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie.
Fistaszki to świetny sojusznik w walce z zaburzeniami lękowymi
Orzeszki ziemne są doskonałym przykładem jedzenia, które może być świetną pomocą w przezwyciężaniu lęku. W rzeczywistości orzeszki ziemne stanowią część wielu zdrowych produktów, które są przydatne w zaspokajaniu głodu.
Pamiętaj, że orzeszki ziemne zawierają śladowe ilości witaminy E i manganu, dwóch przeciwutleniaczy, których organizm używa do zapobiegania uszkodzeniom komórek. Witamina E promuje również komunikację między komórkami i tkankami, podczas gdy mangan odgrywa ważną rolę w procesach metabolicznych organizmu.
Jak jeść fistaszki? – kluczem jest równowaga
Orzeszki ziemne są pokarmem, który pomaga stymulować metabolizm, dlatego mogą sprzyjać odchudzaniu. Musimy jednak podkreślić, że należy ograniczyć wielkość porcji, aby skutecznie schudnąć.
Jednym z największych wyzwań, jeśli chodzi o jedzenie orzeszków ziemnych, jest ograniczenie porcji. Jak wielokrotnie powtarzaliśmy, kluczem do utraty wagi jest ćwiczenie i przestrzeganie zbilansowanej diety.
Jak widać, orzeszki ziemne mogą być idealną przekąską do przezwyciężenia lęku, jednak zawsze należy je jeść z umiarem. Mimo tego, że jest to przekąska uspokajająca nerwy i odchudzająca, zawierają również dużo kalorii. Spróbuj skorzystać z licznych właściwości, jakie mają orzeszki ziemne, włączając je do codziennej diety.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Settaluri, V. S., Kandala, C. V. K., Puppala, N., & Sundaram, J. (2012). Peanuts and Their Nutritional Aspects—A Review. Food and Nutrition Sciences, 03(12), 1644–1650. https://doi.org/10.4236/fns.2012.312215
- King, J. C., Blumberg, J., Ingwersen, L., Jenab, M., & Tucker, K. L. (2008). Tree Nuts and Peanuts as Components of a Healthy Diet. The Journal of Nutrition, 138(9), 1736S-1740S. https://doi.org/10.1093/jn/138.9.1736S
- Arya, S. S., Salve, A. R., & Chauhan, S. (2016, January 1). Peanuts as functional food: a review. Journal of Food Science and Technology. Springer India. https://doi.org/10.1007/s13197-015-2007-9
- Francisco, M. L. D. L., & Resurreccion, A. V. A. (2008). Functional components in peanuts. Critical Reviews in Food Science and Nutrition, 48(8), 715–746. https://doi.org/10.1080/10408390701640718
Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.