Utrata wagi: trzy cenne i skuteczne wskazówki

30 Marzec, 2019
Jeżeli będziesz postępować zgodnie z niniejszymi trzema radami, stracisz zbędne kilogramy w prosty i skuteczny sposób. Unikniesz jednocześnie często występującego efektu jojo.

Jeżeli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, prezentujemy dla Ciebie 3 skuteczne wskazówki. Dzięki nim, utrata wagi będzie prosta, a możesz wprowadzić je w życie w każdej chwili.

Zapomnij o dietach cud, produktach zastępujących żywność i innych mitach o utracie wagi. Nie ma magicznych  sztuczek na schudnięcie. Jedyna drogą do osiągnięcia smukłej sylwetki jest zdrowy tryb życia i ćwiczenia.

1.Utrata wagi, wskazówka nr 1: jedz śniadanie

Dla wielu osób, utrata wagi oznacza wyrzeczenie się jedzenia i unikanie posiłków. Jest to myślenie bardzo błędne, a zwłaszcza jeżeli chodzi o jedzenie śniadań.

Na pewno słyszałaś niejednokrotnie, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To prawda. Po wstaniu z łóżka potrzebujemy zastrzyku energii na wykonywanie wszelkich czynności.

śniadanie

Zdrowe śniadanie to urozmaicone, kompletne pod względem składników odżywczych. Połącz naturalny sok, kawę i węglowodany, aby uzupełnić poziomy energii dla Twojego organizmu.

Nie ma żadnych wymówek aby pominąć śniadanie. W wielu naszych artykułach zaprezentowaliśmy propozycje wielu zdrowych śniadań. Takie śniadanie nie powoduje, że przybierzesz na wadze. Umożliwi Ci nieodczuwanie cały czas głodu.

2.Ćwicz godzinę codziennie

Kiedy mówi się o utracie wagi, zwykle myśli się o zmianie diety. Unikanie pewnych rodzajów produktów oraz urozmaicenie diety o składniki odżywcze to podstawa wszelkich programów utraty wagi.

Ale dieta to nie wszystko. Ćwiczenia odgrywają także niezwykle ważną rolę, wspomagając spalanie kalorii i przyśpieszenie metabolizmu. Ponadto ćwiczenia, poza skutkiem utraty wagi mają tyle innych korzyści, i są odpowiednie dla osób w każdym wieku i o każdym stopniu kondycji fizycznej.

kobieta ćwiczy

Specjaliści zalecają codziennie 1 godzinę ćwiczeń. Nie oznacza to od razu godzinę sprintu na pełnych obrotach lub innych ćwiczeń o wysokiej intensywności. Wystarczy marsz, jogging, jazda na rowerze w umiarkowanym tempie a od razu zobaczysz różnicę.

Ważna jest zmiana nawyków i wyrobienie sobie nawyku chodzenia spacerem do pracy, używania schodów zamiast windy. Małe rzeczy, a jednak przyczyniają się do skutecznej utraty wagi.

3. Jedz zdrowe przekąski

Kolejnym mitem o utracie wagi jest obecny – o zakazie podjadania pomiędzy posiłkami.To nie do końca prawda i głównie zależy od tego,co i ile podjadamy.

Zdrowe przekąski są idealne aby nie wzrastało uczucie głodu w porach jedzenia standardowych posiłków. Są też świetne na zwiększenie poziomu energii w czasie gdy człowiek czuje się niemrawo i jest znużony.

Jest wiele propozycji zdrowych przekąsek, prezentowaliśmy je w naszych artykułach. Są łatwe w przygotowaniu, można je ze sobą wszędzie wziąć. Są ponadto pyszne i skutecznie odciągną Was od podjadania śmieciowej przetworzonej żywności.

Utrata wagi nie wymaga przejścia na dietę. To raczej wyrobienie sobie nawyków dobrego zdrowego jedzenia i ćwiczeń. Dzięki powyższym trzem wskazówkom stracisz kilogramy szybciej niż myślisz. A dodatkowo, oprócz smukłej sylwetki będziesz się wspaniale czuć.