Core Fusion Extreme - ekstremalne ćwiczenia dla odważnych

22 Czerwiec, 2019
Ćwiczenia Core Fusion - odkryj płynące z nich korzyści
 

Intensywna nazwa mogła Cię lekko onieśmielić, ale ćwiczenia Core Fusion Extreme to trening, który zyskuje sobie coraz większą popularność na całym świecie. Wszystko dzięki szybkim i doskonałym rezultatom. Dlatego w dzisiejszym poście dokładnie opiszemy, na czym polega oraz jakie zalety daje wykonywanie go.

Czym jest trening Core Fusion Extreme?

Core Fusion Extreme to stosunkowo nowy program treningowy. Z tego powodu wiele siłowni jeszcze nie ma go w swojej ofercie. To trening o wysokiej intensywności (HIIT), w którego trakcie uczestnicy muszą dać z siebie maksimum energii w stosunkowo krótkim czasie.

Dzięki treningowi interwałowemu, akcja serca pozostaje stabilna w trakcie całej sesji treningowej, co przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Nazwa treningu Core Fusion Extreme może sprawiać, że ta pozycja nas nie zainteresuje, ponieważ ćwiczenia wydadzą się nam zbyt zaawansowane i trudne. Ale to nieprawda – każdy może iść na te zajęcia i zwyczajnie dać z siebie tyle, ile może, stopniowo zwiększając tempo ćwiczeń.

Sale to CoreFusion Extreme są podzielone na stacje, a plan treningu zmienia się za każdym razem (każde zajęcia są inne). Wiele ćwiczeń wykonywana jest wyłącznie z obciążeniem ciała, podczas gdy inne wykorzystują takie pomoce, jak taśmy TRX, skrzynie czy kettlebells.

kobieta robi pompki z taśmą TRX - core fusion
 

Core FusionExtreme zaczyna się od rozgrzewki, następnie instruktor tłumaczy ćwiczenia, jakie będziemy wykonywać na poszczególnych stacjach. Po tym uczestnicy przechodzą do pierwszej stacji i wykonują pierwsze ćwiczenie w dwóch seriach po 40 sekund, robiąc pomiędzy 20 sekund przerwy.

 Po skończeniu jednego ćwiczenia zmieniają stację na komendę instruktora i powtarzają ćwiczenia, dopóki nie wykonają nie przejdą wszystkich stacji dwa razy.

Przykłady ćwiczeń Core Fusion

Jak już wspomnieliśmy, każde zajęcia CoreFusion są inne i zależą od kreatywności instruktora. Ale jest kilka ćwiczeń, które często się powtarzają. Poniżej znajdziesz opisy niektórych z nich:

1. Brzuszki „X”

Połóż się na plecach na podłodze lub macie. Wyciągnij nogi i ramiona na boki, tak żeby Twoje ciało przypominało literę „X”. Unieś równocześnie lewą nogę i prawe ramię i delikatnie skręć tułów w kierunku nogi. Robiąc X-y, musisz dotknąć dłonią uniesionej i wyprostowanej nogi. Utrzymaj tę pozycję przez dwie sekundy. Następnie wróć do leżenia i powtórz to samo ćwiczenie na drugą stronę.

2. Pompki ze skrzyżowanymi nogami

To jedno z najczęściej wykorzystywanych ćwiczeń CoreFusion i może być nieco za trudne dla początkujących. Żeby zacząć, połóż się płasko na ziemi twarzą do dołu. Następnie zrób pozycję deski, opierając ciało na dłoniach i palcach stóp.

Zrób deskę boczną, powinieneś być skierowany twarzą w lewo, następnie wyciągnij prawą nogę daleko przed siebie. Możesz spróbować złapać ją lewą dłonią. Powróć do normalnej deski i zrób pompkę. Powtórz to ćwiczenie na drugą stronę.

 

3. Bieg w miejscu – kombo

Oto kolejne ćwiczenie Core Fusion Extreme, które wymaga odrobiny równowagi i koordynacji. Rozpocznij to ćwiczenie w następujący sposób: stojąc z nogami rozstawionymi na szerokość ramion, opuść tors i pochyl się na prawą stronę, tak aby lewa ręka dotykała podłogi, jak najbliżej prawej stopy. Powtórz to samo na drugą stronę.

kobieta biegnąca po mieście core fusion

Teraz wyprostuj się i zacznij biec w miejscu, podnosząc kolana do klatki piersiowej, jak gdybyś brał udział w wyścigu. Zrób 30 powtórzeń. Powtórz trening.

4. Load and explode (załaduj i wypal!)

Nasze ostatnie ćwiczenie wymaga hantli, talerzy lub innego rodzaju ciężarów. Zacznij od stanięcia na baczność (stopy razem!) i weź po jednym hantlu do każdej ręki. Podnieś ręce nad głowę, tak aby hantle znalazły się w powietrzu. Następnie ugnij kolana i łokcie i obniż ciało do przysiadu. To pierwsze powtórzenie. Powróć, jak najszybciej do pozycji wyprostowanej.

Ponieważ jest to trening HIIT, CoreFusion ma mnóstwo zalet. Jedną z nich jest na przykład to, że treningi są krótkie, trwają zaledwie 30 minut. Jest to więc doskonała propozycja dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na ćwiczenia.