Jazda na deskorolce – same korzyści

Jazda na deskorolce to coś więcej niż sport, to sposób życia. Jednak jako aktywność fizyczna, przynosi niezliczone korzyści. Dlatego wykorzystamy tę okazję, aby podkreślić zalety skateboardingu.
Dla niektórych skateboarding reprezentuje i zapewnia tożsamość, przynależność do określonej grupy społecznej i jedyny w swoim rodzaju sposób wyrażania siebie. Chociaż wiele osób uważa tę formę ruchu za niebezpieczny i wymagający sport, prawda jest taka, że uprawianie go przynosi wiele korzyści zdrowotnych.
Jazda na deskorolce polega na utrzymaniu równowagi podczas jazdy na drewnianej desce z kołami przy dużych prędkościach, co niewątpliwie wymaga dużo praktyki.
Należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, aby uchronić się przed kontuzjami i osiągnąć swoje cele – przyjemność z jazdy na deskorolce jest znacznie większa niż jakikolwiek ból, który może nam ona przysparzać.
Zalety jazdy na deskorolce
1. Zabawa
Przede wszystkim, jeżeli chcesz uprawiać jakąś fajną dyscyplinę sportu, nie wahaj się i spróbuj jazdy na deskorolce. Weź pod uwagę fakt, że podobnie jak w przypadku wielu innych sportów, skateboarding jest wspaniałym źródłem zabawy i świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Połączenie szybkości, spędzania czasu z przyjaciółmi i przebywania na świeżym powietrzu, to połączenie wręcz idealne. Podobnie, nauka niektórych sztuczek pomaga również zwiększyć pewność siebie i daje ogromne poczucie satysfakcji.
2. To sposób na pozbycie się stresu
Stres jest jedną z najgorszych rzeczy, z jakimi borykamy na co dzień. Chociaż prawdą jest, że zdecydowana większość sportów jest idealna, by złagodzić niepokój, ta forma ruchu jest szczególnie skuteczna.

Podobnie, ten sport jest świetnym sposobem na uwolnienie umysłu i całkowitego skoncentrowania się na tym, co robisz; oprócz redukcji stresu, zwiększa pewność siebie.
Dlatego nie wahaj się i zacznij jeździć na deskorolce, a poczujesz się bardziej zrelaksowany. Zauważysz, ile problemów zacznie całkowicie znikać!
3. Ogólna kondycja fizyczna
Podobnie jak w przypadku każdego innego sportu, jazda na deskorolce poprawia sprawność fizyczną organizmu i pomaga spalać kalorie. Bez wątpienia jest to idealny sposób, aby schudnąć i utrzymać się w dobrej formie fizycznej. W rzeczywistości jest to ćwiczenie mięśni całego ciała, ponieważ podczas jazdy na deskorolce angażujesz do pracy bardzo wiele mięśni!
Jazda na deskorolce nie jest co prawda tak efektywna, jak bieganie jednak powoduje, że ciało spala więcej kalorii niż większość innych ćwiczeń fizycznych. Nie wahaj się więc wprowadzić skateboardingu do swojego programu treningowego, zwłaszcza jeżeli Twoim celem jest pozbycie się dodatkowych kilogramów.
4. Poprawia równowagę
Warto wiedzieć, że kolejną zaletą jazdy na deskorolce jest poprawa równowagi. Powód jest prosty: regularny skateboarding poprawia równowagę, gdyż dzięki niemu wzmacniamy mięśnie tułowia. Dzieje się tak dzięki różnym pozycjom podczas jazdy i ruchom, których zwykle nie wykonujemy na codzień.
Podobnie jak w przypadku wielu innych sportów, jazda na deskorolce jest świetną zabawą i sposobem na aktywne spędzanie czasu.
5. Jazda na deskorolce rozwija koordynację
Rozwijanie koordynacji jest najważniejszą umiejętnością, którą musisz doskonalić w tym sporcie, a z czasem staje się ona coraz lepsza. Jak można sobie wyobrazić, jazda na deskorolce wymaga doskonałej koordynacji rąk, nóg, stóp i oczu.

Przed podsumowaniem warto zauważyć, że obecnie deskorolka jest jednym z najpopularniejszych sportów wśród osób w każdym wieku. Wielu sportowców, którzy wcześniej uważali deskorolkę za niebezpieczną, zaczęło odkrywać i doceniać niezliczone korzyści, jakie oferuje ten sport.
Zalecamy więc, aby zacząć jeździć na deskorolce powoli i stopniowo zwiększać trudność kolejnych akrobacji. Dlaczego nie spróbować i zacząć ćwiczyć już dziś?
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Walker, A., Taylor, M. F., Caltabiano, N., & Pooley, J. A. (2016). Social benefits from skateboarding in skate-parks. In Children and Childhood: Some International Aspects (pp. 163–180). Nova Science Publishers, Inc.
- Borden, I. (2000). Skateboarding. In S. Pile & N. Thrift (Eds.), City A-Z (pp. 226–228). London: Routledge. https://doi.org/10.1001/archpedi.152.10.985
- Forsman, L., & Eriksson, A. (2001). Skateboarding injuries of today. British Journal of Sports Medicine, 35(5), 325–328. https://doi.org/10.1136/bjsm.35.5.325
Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.