Nudny trening? Dowiedz się, jak go urozmaicić!

 

Nudny trening? Uczynienie go bardziej interesującym jest kluczem do zaangażowania się w trening jako sportowiec. Ale cieszenie się treningiem jest czasami bardzo trudne. Dlatego w tym artykule chcemy nauczyć Cię, jak sprawić, by Twoje treningi były mniej nudne.

Jest kilka kluczowych aspektów, o których należy pamiętać, jeśli dodać trochę emocji i zabawy do Twoich sesji treningowych. Jednak nie powinieneś się przejmować na zapas. W większości przypadków zmiany, które należy wprowadzić, są naprawdę niewielkie, robią za to ogromną różnicę!

Na przykład czasem po prostu wystarczy pójście do innej części siłowni, trening z inną grupą ludzi lub zmiana klubu sportowego może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby przerwać rutynę i odzyskać motywację.

Niestety nudny trening może fatalnie wpłynąć Twoje cele sportowe i znacznie utrudnić regularną aktywność fizyczną. Na szczęście istnieje wiele sposobów na uczynienie ćwiczeń interesującymi i zdrowymi.

Ponadto utrzymanie motywacji zapewni pozytywne wyniki, szybsze osiąganie celów i pomoże Ci uniknąć spowolnienia tempa treningu. Przygotuj się, aby podkręcić swoje treningi!

Nudny trening? Sprawdź, co możesz zmienić

1. Zmień scenerię, a nie grozi Ci nudny trening

Pierwszą wskazówką, aby ćwiczenia były mniej nudne, jest zmiana miejsca, w którym ćwiczysz. Jeśli zwykle trenujesz na siłowni każdego dnia tygodnia, zalecamy uzupełnienie treningu o trening na świeżym powietrzu dwa razy w tygodniu.

para z kijkami trekkingowymi nie narzeka na nudny trening

Zmiana scenerii wzbogaci twoją rutynę treningową i sprawi, że poczujesz się mniej przytłoczony przez swoje otoczenie. W ten sposób położysz kres monotonii. Pozwoli to również na wykonywanie innych rodzajów ćwiczeń, które pozwolą Ci szybciej osiągnąć zamierzone cele.

2. Nagrywaj się i pobijaj swoje osobiste rekordy

Jednym z najlepszych sposobów utrzymania motywacji jest ciągłe doskonalenie się.Aby ćwiczenia były mniej nudne, zaleca się prowadzenie dziennika treningów i śledzenie codziennych postępów.

Dotyczy to zarówno czasu osobistego w ćwiczeniach cardio, jak i zastosowanego obciążenia w treningu siłowym lub liczby serii i powtórzeń w każdym ćwiczeniu. Poza tym, kiedy trenujesz, wyznacz nowe cele i nagradzaj się za ich osiąganie (tylko nie jedzeniem!).

3. Zatrudnij osobistego trenera, aby Twoje treningi były mniej nudne

Zdecydowana większość siłowni ma osobistych trenerów, którzy kontrolują prawidłowe użycie maszyn i ciężarów. Poza tym ich rolą jest pomaganie sportowcom w zmianie rutyny treningowej.

Innymi słowy, osobisty trener służy jako przewodnik dla wielu sportowców, który pomaga im prawidłowo trenować. Wynajęcie profesjonalisty to także świetny sposób, aby upewnić się, że ćwiczysz z zachowaniem prawidłowej techniki, a jednocześnie stajesz się silniejszy.

 

Z pomocą osobistego trenera nie tylko uzyskasz lepsze wyniki, ale Twoje treningi zmienią się z monotonii w wyzwanie i będą interesujące.

4. Próbowanie nowych aktywności to świetny sposób na nudny trening

Zajęcia fitness i inne zajęcia grupowe prowadzone na siłowni pomogą Ci poznać nowych ludzi, a także nauczyć się nowych ćwiczeń. Jest to również jeden z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na bardziej interesujący trening.

Z naszej strony zalecamy przyjrzenie się grupowym zajęciom oferowanym przez siłownię. Następnie spróbuj dołączyć do tych, które wydają Ci się najbardziej interesujące. Aktywność w grupie ułatwi pozostanie zaangażowanym, ponieważ będą otaczały Cię osoby, z którymi możesz dzielić swój wysiłek.

5. Znajdź partnera do treningów

Na koniec powinieneś wiedzieć, że możesz również zaangażować swoich przyjaciół i zaprosić ich do wspólnego treningu. Czasami po prostu ktoś, z kim trenujesz, może zmienić Twoje nastawienie. Poza tym, Ty i Twoja drużyna możecie nabrać formy w tym samym czasie. Sam powiedz, czyż to nie niesamowite?

Wiele osób uważa, że ​​chodzenie na siłownię z ludźmi, z którymi czujesz się komfortowo, może zwiększyć Twoją motywację i intensywność sesji. Musisz jednak upewnić się, że spędzacie czas na treningu, a nie tylko na rozmowach!

 

Jak sam widzisz w tym artykule, urozmaicanie treningów jest bardzo proste; wystarczy postępować zgodnie z tymi kilkoma wskazówkami. Jesteśmy przekonani, że porady, które oferujemy, poprawią Twój trening, pomagając Ci osiągnąć najlepszą wersję samego siebie. Na co czekasz? Rozpocznij ciekawsze treningi już dziś!

  • Caudwell, K. M., & Keatley, D. A. (2016). The effect of men’s body attitudes and motivation for gym attendance. Journal of Strength and Conditioning Research, 30(9), 2550–2556. https://doi.org/10.1519/JSC.0000000000001344
  • Miquelon, P., Knäuper, B., & Vallerand, R. J. (2012). Motivation and goal attainment. The role of compensatory beliefs. Appetite, 58(2), 608–615. https://doi.org/10.1016/j.appet.2011.12.025
  • Khaghani Far, I., Ferron, M., Ibarra, F., Baez, M., Tranquillini, S., Casati, F., & Doppio, N. (2015). The interplay of physical and social wellbeing in older adults: investigating the relationship between physical training and social interactions with virtual social environments. PeerJ Computer Science, 1, e30. https://doi.org/10.7717/peerj-cs.30
  • Sibley, B. A., & Bergman, S. M. (2018). What keeps athletes in the gym? Goals, psychological needs, and motivation of CrossFitTM participants. International Journal of Sport and Exercise Psychology, 16(5), 555–574. https://doi.org/10.1080/1612197X.2017.1280835