Jak pozbyć się cellulitu? Oto najlepsze ćwiczenia
Marzenie o tym, aby pozbyć się cellulitu, nie jest czymś nowym – zwłaszcza, gdy zbliża się lato. Wszyscy chcemy wtedy wyglądać jak najlepiej! Cellulit wywołuje brak pewności siebie u wielu ludzi – szczególnie u kobiet, ponieważ ich ciała są bardziej na niego podatne.
W dzisiejszym artykule chcemy podzielić się najlepszymi treningami i ćwiczeniami, które pomogą Ci pozbyć się cellulitu.
Wszystkie nasze ćwiczenia skupiają się na nogach. Powodem jest to, że cellulit najczęściej gromadzi się w okolicy nóg i pośladków. Ale może również pojawić się w innych miejscach, takich jak brzuch czy ramiona.
Czym jest cellulit?
Cellulit sprawia, że na skórze pojawiają się wgłębienia przypominające twarożek wiejski. Krótko mówiąc, cellulit powstaje w wyniku problemu metabolicznego, który nadaje skórze pofałdowany wygląd. Nagromadzony tłuszcz spoczywający pod skórą sprawia, że skóra nie jest gładka.
Cellulit może może mieć różne przyczyny. Oto najważniejsze z nich to:
- Geny: geny stanowią najważniejszy czynnik. Jeśli tak jest w twoim przypadku, nie ma sensu się tym przejmować. Zwłaszcza, jeśli zauważasz cellulit w kilku konkretnych miejscach.
- Siedzący tryb życia: w przypadku siedzącego trybu życia najskuteczniejszym rozwiązaniem są ćwiczenia.
- Zła dieta: jeśli twoja dieta pełna jest tłuszczu, alkoholu i gazowanych napojów, to mogą być one powodem złego wyglądu skóry.
Ćwiczenia, aby pozbyć się cellulitu
1. Bieganie
Jeśli istnieje idealny trening na pozbycie cellulitu raz na zawsze, to jest nim bieganie. Regularne bieganie nie tylko eliminuje wgłębienia w skórze i związane z nią kompleksy, ale wypracowuje też wspaniałą sylwetkę.
Jeśli dopiero zaczynasz, polecamy dołączenie do grupy biegaczy. Bieganie w grupie pomoże ci utrzymać motywację. Jeśli zaś chodzi o intensywność treningu, to z czasem się ona zwiększy.
Kiedy już opanujesz bieganie zrozumiesz, dlaczego tak wiele osób to robi. Zobaczysz, że to o wiele więcej, niż tylko trening i będziesz cieszyć się korzyściami z niego wynikającymi.
2. Podskoki
Coraz więcej osób decyduje się na podskoki. Nie dziwi nas to; jest to świetny trening, gdy chce się wyszczuplić, wymodelować ciało oraz pozbyć się cellulitu. Jest to również świetna zabawa, mimo że trening jest intensywny.
Podczas jednej sesji podskoków można spalić do 900 kalorii, co odpowiada bieganiu przez dwie godziny. Tym, co czyni skakanie skutecznym narzędziem do eliminacji cellulitu, jest rutyna. Do skakania wykorzystuje się trampolinę, która zapewnia dobry trening nóg od samego początku aż do końca.
3. Pływanie
Wiele osób boi się włączyć pływanie do treningu, ponieważ boją się, że będą mieć szersze, rozbudowane plecy. Jednak pływanie nie musi zmienić twojego ciała w ten sposób; wszystko zależy od ćwiczeń oraz ich intensywności.
Pływanie wpływa na całe ciało i w godzinę można spalić do 500 kalorii. Podczas pływania pracuje całe ciało, a zwłaszcza nogi. Jak już wspomnieliśmy, nogi są częścią ciała, w której najczęściej tworzy się cellulit. Ponieważ pływanie angażuje nogi, przyczynia się również do zmniejszenia widoczności cellulitu.
4. Step na cellulit
Jeśli bieganie jest zbyt nudne lub intensywne dla ciebie, są także inne opcje: jedną z nich jest aerobik na steperze. Jeszcze nigdy go nie próbowałaś? Polecamy wybrać się na lekcję, ponieważ trening ze stepem jest nim jest przyjemny i skuteczny. Ćwiczenie w rytm ulubionych piosenek jest fantastyczne.
Ćwiczenia na stepie kształtują całe ciało – a w szczególności nogi, ponieważ nieprzerwanie wchodzisz i schodzisz ze stepu. Możesz znaleźć zajęcia, które są idealnie dopasowane do twoich potrzeb oraz poziomu, ponieważ lekcje dostępne są w różnych stopniach intensywności.
Podsumowując, pozbycie się cellulitu jest nie tylko możliwe, ale też może być przyjemne. Wystarczy tylko zmienić kilka nawyków i zacząć się ruszać. A przy okazji lepiej się poczujesz!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Peña J, Hernández M. (2005). Lipodistrofia ginecoide (celulitis). Revista Cent Dermatol Pascua, 4(3). Disponible en: https://www.medigraphic.com/pdfs/derma/cd-2005/cd053c.pdf?fbclid=IwAR1q6gMpXBHWjyt9xfIHTDNArAwibS6xjTDjTZ0DLY1uCUYarYiu0ORgZFM
- Rosales Y. (2014). Masaje y ejercicios físicos en casos con paniculopatía edemato-fibro esclerótica en la atención primaria. Universidad de Ciencias Médicas de Holguín. Cuba, 13(3). Disponible en: http://scielo.sld.cu/scielo.php?pid=S1729-519X2014000300013&script=sci_arttext&tlng=pt
- Segers A, de Forteza I, Conforti F, et al (1985). Celulitis. Medicina Cutánea Ibero-Latino-Americana.
Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.