Logo image
Logo image

Trwały wysiłek- nowy sposób na wspaniałe efekty

3 min.
Trwały wysiłek- nowy sposób na wspaniałe efekty
Ostatnia aktualizacja: 22 maja, 2019

Trwały wysiłek w treningu, cóż to takiego? W tym artykule przyjrzymy się niektórym trwałym technikom ćwiczeń, które mogą dodać wiele do rutyny. Co więcej, nie wymagają akcesoriów i można je wykonać dosłownie wszędzie. Deski stały się preferowaną opcją wysiłku fizycznego wśród osób poszukujących płaskiego i stonowanego brzucha. Trwały wysiłek zapewnia doskonałe wyniki.

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej i dlaczego warto trwały wysiłek dodać do swojej dziennej rutyny!

Trwały wysiłek – najlepsze przykłady ćwiczeń

Jeśli się martwisz, że nie ma wystarczająco czasu na odpowiednią rzeźbę sylwetki, jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, nie musisz się już martwić! I co najważniejsze wcale nie wiąże się to z codziennymi wizytami na siłowni. Gdyż trwały wysiłek to rodzaj ćwiczeń, około 15-minutowy, który zachwyci każdego efektami!

1. Trwały wysiłek – deski

Bez dwóch zdań rozpoczęcie listy ćwiczeń, powinno rozpocząć się od deski, która stała się bardzo popularna w ostatnich latach. Deski są najlepszym substytutem tradycyjnych przysiadów. Zapewnia to również inne korzyści, w tym tonowanie pleców i pośladków.

Some figure

Aby wykonać to ćwiczenie, ustaw się twarzą do dołu z wyciągniętymi nogami. Wspieraj się przedramionami i rękami na podłodze. Reszta ciężaru ciała będzie spoczywać na palcach u stóp. Podnieś tułów i utrzymuj go równolegle do ziemi przez jedną minutę. Pamiętaj, aby trzymać plecy prosto, a ciało stworzyło jedną prostą linię!

2. V-ups na trwały wysiłek

Ta forma trwałego wysiłku jest świetna do uzyskania stonowanego brzucha. Rozpoczniesz w klasycznej pozycji siedzącej, twarzą do góry. Różnica polega na tym, że podnosisz proste nogi do góry, jednocześnie podnosząc plecy z maty.

Celem jest ułożenie ciała w kształcie litery „V”, z jedną częścią litery uformowaną przez nogi, a drugą głową i plecami. Aby poprawić równowagę, połóż ręce na wysokości kolan.

3. Przysiady izometryczne

Na pierwszy rzut oka te ćwiczenia mogą wydawać się proste i łatwe, jednak zapewniają rygorystyczny trening. Uda będą pierwszymi częściami, które szybko zaczną boleć. Nie przestawaj jednak ćwiczenia, dopóki nie ukończysz pełnej minuty wymaganej przez procedurę.

Some figure

Oprzyj plecy o ścianę, uzyskując wsparcie od głowy do okolicy lędźwiowej. Stopniowo ugnij nogi tak, jak robisz tradycyjny przysiad i wyciągaj ręce przed siebie. Chodzi o utrzymanie pozycji bez poruszania się.

4. Superman

Jest to kolejna opcja na trwały wysiłek, który wydaje się bardzo prosty. Przy wykonywaniu ćwiczenia, jednak szybko się zorientujemy, że w jednym momencie działa kilka mięśni jednocześnie. Ułóż się twarzą w dół na macie, z wyciągniętymi nogami i wyciągniętymi rękami przed głową.

Unieś łydki od ziemi i zrób to samo z rękami i tułowiem. To ćwiczenie nazywa się „Superman”, ponieważ przypomina pozę latającego superbohatera. Tylko w tym przypadku, nie będziesz potrzebować peleryny ani super mocy!

5. Trwałe pchanie

Jest to doskonałe ćwiczenie wzmacniającym uda i pośladki. Polega ono na stąpaniu do przodu lub do tyłu i zginaniu kolan, aby „maksymalnie” obniżyć ciało.

Celem jest upewnienie się, że przednie kolano nie mija linii stworzonej przez palce u stopy, a tylny koniec znajduje się, jak najbliżej ziemi. Utrzymuj pozycję przez 30 sekund, a następnie zmień strony.

6. Boczna deska

Na koniec zostawiliśmy jedno z bardziej skomplikowanych ćwiczeń. To nie znaczy, że jest niemożliwe do wykonania, po prostu wymaga praktyki.

Some figure

Na początek połóż się na macie po prawej stronie, z wyciągniętymi nogami. Następnie połóż przedramię na ziemi na wysokości ramion i podnieś ciało, aby nie dotykało podłogi. Aby zachować równowagę, wyciągnij lewe ramię, jakbyś próbował dotknąć sufitu. Przytrzymaj przez 30 sekund i wykonaj to samo ćwiczenie zmieniając strone.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.