5 ćwiczeń z taśmą oporową na wzmocnienie ramion

Oto świetny sposób, aby wzmocnić ramiona w ciągu zaledwie kilku minut każdego dnia w zaciszu domowym. Taśma oporowa to świetne urządzenie do ćwiczeń, które na pewno Ci się spodoba.
5 ćwiczeń z taśmą oporową na wzmocnienie ramion

Ostatnia aktualizacja: 22 grudnia, 2019

Twoje bicepsy i tricepsy na pewno skorzystają na treningu z taśmą oporową zamiast typowych hantli i sztang. Wydaje się, że ta nowa metoda staje się coraz bardziej popularna w świecie fitness. W tym artykule pokażemy, jak używać taśmy oporowej do ćwiczeń na wzmocnienie ramion.

Jak wykonywać ćwiczenia na ramiona z taśmą oporową

Taśma oporowa jest przydatnym urządzeniem do ćwiczeń, ponieważ rozciąga się wielokrotnie w stosunku do swojej pierwotnej długości. Ten nowy element może nadać Twoim treningom inny wymiar, szczególnie jeżeli znudziły Ci się tradycyjne hantle. Jest to także świetny sposób na rozruszanie mięśni, których zazwyczaj nie ćwiczymy.

Dodatkowo możesz wykonywać ćwiczenia ramion z taśmą oporową we własnym domu lub w innym dowolnym miejscu. Oto niektóre z najlepszych ćwiczeń na ramiona przy użyciu tego akcesorium.

1.Zginanie przedramion na bicepsy

Ten trening na bicepsy nie wymaga użycia niczego innego poza taśmą oporową i własnym ciała. Stań prosto, wysuń jedną nogę do przodu i umieść pod przednią stopą taśmę oporową ciągnąc rękami za uchwyty.

Teraz lekko opuść ramiona przed tułowiem. Następnie napnij łokcie i staraj się, aby dłonie dotknęły ramion. Ruch powinien być płynny i powolny, następnie przytrzymaj przez kilka sekund i powoli wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to 20 razy.

2. Uginanie nadgarstków

Do tego ćwiczenia potrzebujesz taśmy oporowej i krzesła lub ławki. Usiądź z wyprostowanymi plecami i lekko rozstawionymi nogami. Przyciśnij stopą jeden koniec taśmy palcami prawej stopy a drugi koniec chwyć lewą ręką.

taśma oporowa

Połóż lewy łokieć na lewym udzie, z przedramieniem poziomo w powietrzu i z dłonią skierowaną w dół. Następnie lekko zgnij nadgarstek i przytrzymaj przez kilka sekund przed powrotem do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 20 razy i zmień ramiona.

3. Rozciąganie taśmy nad głową

Do tego ćwiczenia z taśmą oporową potrzebujesz podparcia, aby ją przytrzymać. Może to być klamka, ponieważ punkt zaczepienia powinien znajdować się na poziomie pępka. Zaczep środek taśmy o klamkę i trzymaj końce dłońmi do góry, ramiona trzymaj prosto.

Następnie napnij łokcie, aby zbliżyć nadgarstki do uszu, przytrzymaj przez kilka sekund i powoli powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 20 powtórzeń tego ćwiczenia na każde ramię.

4. Wyciskanie na tricepsy z taśmą oporową

Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu, będziesz potrzebować podparcia. Powinien o jednak znajdować się wyżej, na poziomie głowy. Następnie stań z taśmą przed sobą i lekko zegnij kolana.

ćwiczenia z taśmą oporową na tricepsy

Zacznij od zgięcia łokci na wysokości klatki piersiowej, a przedramiona trzymaj równolegle do podłogi. Do tego momentu taśma oporowa nie powinna być jeszcze rozciągnięta. Następnie powoli opuść przedramiona na boki ud, trzymaj i powoli wracaj do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 20 razy.

5. Rozciąganie tricepsów nad głową

To ostatnie ćwiczenie wymaga także pewnej formy wsparcia, tym razem na wysokości kolan. Stań do taśmy / podpory tyłem i trzymaj uchwyty obiema rękami. Podnieś ramiona tak, aby łokcie znalazły się na blisko uszu, łokcie powinny być zgięte z przedramionami równolegle do podłogi.

Na koniec unieś łokcie, ręce powinny znaleźć się nad głową. Przytrzymaj przez kilka sekund i powoli wracaj do pozycji wyjściowej. Powtórz to jeszcze 20 razy.

I tak, stosując te pięć ćwiczeń ramion z taśmą oporową wzmocnisz i wyrzeźbisz mięśnie. Dodatkowo, wymaga to tylko kilku minut każdego dnia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.