Guma do ćwiczeń - 5 świetnych ćwiczeń na plecy
Guma do ćwiczeń stanowi doskonałe uzupełnienie do codziennych ćwiczeń, takich jak pilates, czy joga. Opór, jaki powodują stanowi doskonałe uzupełnienie szerokiej gamy ćwiczeń, w tym pilates i jogi.
W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób mogą pomóc w ćwiczeniu mięśni grzbietowych, łopatek, ramion i mięśni lędźwiowych. W tym celu przedstawiamy pięć ćwiczeń na plecy z tym niezastąpionym dodatkiem, jakim jest guma do ćwiczeń.
Gumy do ćwiczeń są bardzo łatwe w użyciu, a przede wszystkim niedrogie. Te dwa czynniki, oprócz szerokiej gamy prostych ćwiczeń, z których można korzystać w domu, przyczyniły się do ich ogromnej popularności.
Ten niezawodny sprzęt daje możliwość ćwiczenia różnych części ciała. Dodając gumy do swojego dziennego treningu, stworzysz kompleksową rutynę.
Poświęćmy im trochę więcej uwagi i obdarujmy zaufaniem, gdyż to proste treningowe narzędzie pozwoli ukształtować jeszcze lepiej wybrane grupy mięśni Twojego ciała.
Guma do ćwiczeń – 5 prostych i skutecznych ćwiczeń na plecy
Guma do ćwiczeń – Ćwiczenie 1
Jeśli chodzi o ćwiczenia na plecy z użyciem gum, to nie ma lepszego, jak tzw. wiosłowanie. Usiądź na podłodze z wyprostowanymi nogami i przyklej pięty do podłogi.
Kolejno przełóż gumę przez stopę, trzymając ją mocno w dłoniach. Nie zapominając o prostych plecach i utrzymując ręce blisko tali, wykonaj serię ćwiczeń, przyciągając gumę do siebie.
Wróć do początkowej pozycji i powtórz ruch. Wykonaj 10 powtórzeń lub wytrzymaj 30 sekund.
Ćwiczenie 2
W celu wykonania tego ćwiczenia złap gumę obiema rękami na wysokości klatki piersiowej. Stań z nogami rozstawionymi na szerokość ramion, wyprostowanymi plecami i wzrokiem do przodu.
Trzymając łokcie na zewnątrz, podciągnij gumy w obu kierunkach, próbując rozciągnąć je tak daleko, jak to jest tylko możliwe. Twoje ramiona powinny być całkowicie wysunięte. Wykonaj 10 powtórzeń.
Ćwiczenie 3
Jest to powtórzenie pierwszego ćwiczenia, przy tej różnicy, że należy je wykonać na stojąco. Oprócz ćwiczenia mięśni górnej części pleców, wzmocnisz także ramiona.
W jaki sposób? To bardzo proste. Aby rozpocząć, rozstaw stopy na szerokość bioder i kolejno ustaw je na gumie. Trzymając gumę w dłoniach, pochyl się do przodu. Twoje ciało powinno osiągnąć kąt 90 stopni. Pamiętaj też, aby trzymać plecy prosto przez cały czas.
Gdy osiągniesz tę postawę, unieś wyprostowane ręce w górę. Kiedy znajdą się na wysokości klatki piersiowej, spokojnie niech wrócą do swojej początkowej pozycji.
Podobnie jak w przypadku innych ćwiczeń powyżej, możesz to zrobić przez 10 powtórzeń lub przez 30 sekund. Z biegiem czasu możesz stopniowo zwiększać te parametry.
Ćwiczenie 4
Ta odmiana wioślarstwa jest fenomenalna do ćwiczenia grzbietu pleców. Proste i nieskomplikowane. Stań w rozkroku – jedną stopą przed drugą. Postaw gumę na przedniej nodze i przytrzymaj oba końce w ręce po tej samej stronie.
Ćwiczenie polega na wykonaniu ruchu wioślarskiego, tak, jak w przypadku hantli. To znaczy, podnieś łokieć pod kątem 90 stopni. Po powrocie do pozycji wyjściowej należy wyciągnąć rękę.
Przeciwna ręka powinna spoczywać na kolanie, przytrzymując gumę. Zapewni to większą stabilność. Kolejna wskazówka: im mniej wybrana guma do ćwiczeń jest elastyczna, tym więcej siły będziesz potrzebował do wiosłowania.
Ćwiczenie 5
Wyobraź sobie, że jesteś w stanie wykonywać bierne ćwiczenie z gumą? Cóż, jest to możliwe. Ponadto jest to bardzo skuteczne i praktyczne.
Aby wykonać to ćwiczenie, trzymaj dwa końce gumy w dłoniach. Pamiętaj, aby plecy były wyprostowane. Dokonaj skłonu, kierując biodra do tyłu, a w tym samym czasie utrzymując gumy w dłoniach u góry. Pamiętaj też, aby nie spuszczać wzroku. Jeśli spojrzysz w dół, nie będziesz w stanie utrzymać prostych pleców.
Wysiłek będzie odczuwalny w okolicy lędźwiowej. Zalecamy wykonanie od 8 do 10 powtórzeń. Z biegiem czasu można zwiększyć tę liczbę.
Jak widać gumy do ćwiczeń, niezawodnie pomogą wzmocnić plecy. Są zwyczajnie niezastąpionym dodatkiem dziennych treningów, dla każdego!
Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.