Ćwiczenia z Power Ball doskonałe na biceps
Power Ball to mała kula, która mieści się w dłoni. Jej działanie wykorzystuje jedną z podstawowych zasad fizyki. Ćwiczenia z Power Ball są niesamowicie efektywne, a regularne korzystanie z tego narzędzia przyniesie Ci mnóstwo korzyści.
Coraz bardziej popularną Power Ball można teraz znaleźć na większości siłowni. Warto z niej skorzystać, bo ćwiczenia z Power Ball to doskonałe uzupełnienie planu treningowego.
Ta wyjątkowa piłka pomaga bardzo efektywnie pracować na przykład z ramionami. W tym artykule pokażemy najlepsze ćwiczenia Power Ball, które pomogą Ci wypracować imponujące bicepsy.
Co to jest Power Ball?
Dowiedzmy się nieco więcej o tym rewolucyjnym narzędziu fitness, jakim jest Power Ball. Chociaż jest to stosunkowo nowy wynalazek, wielu sportowców już go stosuje i doskonale zna zarówno jego zalety jak i wady. Power Ball to mała kula z żyroskopem w środku. Być może zastanawiasz się, co dokładnie robi? To urządzenie obraca się i inicjuje siłę.
Na samym początku swojej szybkiej kariery Power Ball była używana głównie przez pacjentów poddawanych zabiegom rehabilitacyjnym.
Następnie fizjoterapeuci zdali sobie sprawę z jej ogromnego potencjału oraz tego, że można stosować ją nie tylko w celu powrotu do zdrowia po urazach, ale także w celu wzmocnienia mięśni w świecie sportu.
Ze względu na mały rozmiar piłki możesz nie uwierzyć w to, ile siły naprawdę wymagają ćwiczenia z tym urządzeniem. Musisz jednak używać go ostrożnie i poprawnie, w przeciwnym razie możesz odnieść całkiem poważną kontuzję.
Aby zacząć go używać, musisz jedynie mocno pociągnąć znajdujący się w środku Power Ball sznurek, tak aby piłka zaczęła się obracać. Gdy to zrobisz, możesz zacząć wykonywać ćwiczenia Power Ball. Ćwiczenia powinny być robione okrężnymi ruchami. Ruchy te z kolei muszą być przeciwne względem ruchów wykonywanych przez wewnętrzny żyroskop.
Jeśli będziesz ćwiczył regularnie, szybko zauważysz, że Twoja siła wzrośnie na tyle, że będziesz mógł całkowicie zrezygnować ze sznurka, a do wprawienia piłki w ruch wystarczą jedynie Twoje mięśnie.
Za pomocą tego urządzenia można pracować nad ramionami i bicepsami. To tłumaczy popularność Power Ball wśród amatorskich (i profesjonalnych) tenisistów, koszykarzy, hokeistów i golfistów.
Niewielki rozmiar również jest zaletą piłki, ponieważ możesz zabrać ją ze sobą praktycznie wszędzie, nawet w kieszeni. Co więcej, prostota ćwiczeń Power Ball pozwala na korzystanie z nich podczas oglądania telewizji lub nawet czekania w kolejce w banku.
Ćwiczenia z Power Ball
Istnieje nieskończona liczba kombinacji ćwiczeń z Power Ball. Ta maleńka piłeczka może nawet zastąpić hantle. Jeśli chcesz pracować nad swoimi bicepsami, zalecamy następujące ćwiczenia z Power Ball:
1. Ugięcia łokci
Chwyć Power Ball jedną ręką i ugnij łokieć. Poruszaj przedramieniem w górę i w dół, nie podnosząc łokcia powyżej ramienia ani nie dotykając tułowia podczas opuszczania ręki. Możesz wykonywać to ćwiczenie stojąc lub siedząc. Wykonaj 20 powtórzeń, a następnie zmień rękę.
2. Zottman curl
To konkretne ćwiczenie z Power Ball inspirowane jest ćwiczeniem z hantlami. Pomaga pracować nad bicepsem. Dzięki nietypowym ruchom wykonywanym przy używaniu piłki żyroskopowej wyniki treningu są znacznie bardziej zauważalne.
Możesz użyć dwóch piłek żyroskopowych do tego ćwiczenia, aby jednocześnie pracować obiema rękami. W przeciwnym razie możesz pracować najpierw nad jednym ramieniem, a następnie nad drugim. Stojąc, wyciągnij ramiona do przodu i chwyć piłki żyroskopowe. Upewnij się, że Twoje dłonie są skierowane w stronę bioder.
Uginając łokcie, unieś ramiona w górę, a gdy znajdą się na wysokości ramion, obróć nadgarstki tak, aby Twoje dłonie dłoni były skierowane do przodu. Po wyprostowaniu ramion ponownie je ugnij i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to 20 razy.
3. Uginanie bicepsa (curl) – ćwiczenia z Power Ball
Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu z Power Ball, to również możemy zrobić od razu na oba ramiona, jeśli mamy możliwość skorzystania z dwóch urządzeń. W przeciwnym razie zaleca się również pracę na jednym ramieniu, a następnie na drugim.
W przypadku pracy obu ramion jednocześnie, powtarzaj ćwiczenia naprzemiennie. Innymi słowy, gdy jedno ramię podnosi się, drugie opuszcza się.
Chwyć piłki żyroskopowe, stań prosto i skieruj swoje dłonie do przodu. Zegnij łokieć i upewnij się, że piłka znajduje się jak najbliżej ramienia.
Przytrzymaj pozycję przez kilka sekund i opuść rękę. W tym samym momencie powinieneś unieść drugie ramię i wykonać to samo ćwiczenie. Wykonaj 20 powtórzeń dla każdego ramienia.
4. Uginanie ramion w siedzeniu
To ostatnie ćwiczenie z Power Ball jest powszechnie stosowane na siłowni. Po pierwsze, zacznij od siedzenia na ławce z nogami rozstawionymi na szerokość ramion. Następnie chwyć piłkę żyroskopową jedną ręką, przechyl tułów do przodu, połóż łokieć na prawym udzie i lewą rękę na lewym kolanie.
Na koniec napnij biceps, podnieś i opuść bardzo powoli przedramię, upewniając się, że ręka znajdzie się na wysokości ramienia. Powtórz ten ruch 20 razy, a następnie zmień strony.
Podsumowując, jak sam widzisz, wszystkie te ćwiczenia są dość proste do wykonania i wiążą się z niskim ryzykiem kontuzji. Pamiętaj jednak, aby wykonywać ćwiczenia z zachowaniem prawidłowej postawy i stopniowo zwiększać poziom trudności.
Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.