Sztuczki treningowe dla skuteczniejszego treningu

21 grudnia, 2019

Sztuczki treningowe, czy naprawdę istnieją? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Natomiast oczywiście, każdy się zgodzi, że należy jak najlepiej wykorzystać wysiłek włożony w procedury treningowe. Dlatego też, w tym artykule pokażemy kilka sztuczek treningowych, aby uzyskać bardziej zauważalne wyniki.

Sztuczki treningowe – na ich temat jest tak wiele informacji w internecie i nie tylko. Pokazują nam, że możemy poprawić wydajność każdego treningu. Jednak, w co tak naprawdę wierzyć? W tym artykule przedstawimy najlepsze sztuczki treningowe, dzięki którym rutyna przyniesie jeszcze większe efekty. Jedyne, co należy zrobić to przygotować kartę i długopis i pozwolić nam zacząć.

Sztuczki treningowe – jakie są najbardziej przydatne?

To pytanie jest oczywiście subiektywne, ponieważ najlepsze techniki będą zależeć od rodzaju wyników, które chcemy osiągnąć. Dlatego też skupiliśmy się na podstawowych celach, które najczęściej są wybierane: utrata wagi, spalanie tłuszczu i budowanie mięśni.

Sztuczki treningowe – trochę kofeiny przed treningiem

Kofeinę, w jej naturalnej  postaci, można odnaleźć w kakao, herbacie i kawie. Jako środek pobudzający układ nerwowy, pozwoli się obudzić i zmniejszyć senność. Zapewni, że nie ulegniemy letargowi, gdy nadejdzie czas na rozpoczęcie ćwiczeń.

Sztuczki treningowe i spożywanie kofeiny

Kofeina również ma stymulujący wpływ na skurcze mięśni, poprawiając w ten sposób wyniki. Dotyczy to zwłaszcza treningów trwających dłużej niż godzinę. Jako dodatkowy bonus, działa jak urok przed zmęczeniem.

Jeśli nie pijesz kawy lub nie spożywasz innych pokarmów i napojów zawierających kofeinę, możesz zawsze przyjmować suplementy diety. Są one dostępne w lokalnych sklepach sportowych, a nawet w supermarketach, czy aptekach.

Wybierz olej kokosowy

Jeszcze kilka lat temu olej kokosowy nie cieszył się zbytnią popularnością, a w dodatku został obciążony złą reputacją. Dzisiaj jednak wszyscy wiemy, że olej kokosowy to same korzyści, zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie. Przede wszystkim zawiera zdrowe tłuszcze, których organizm potrzebuje. Używany z umiarem nie spowoduje zwiększenia masy ciała. Ponadto jest termogeniczny, co oznacza, że pomaga spalić znaczną ilość tłuszczu.

Warto również wspomnieć, że olej kokosowy pomaga naprawiać i kształtować masę mięśniową. Jego kwasy tłuszczowe są natychmiast metabolizowane przez wątrobę, jako energia uzyskana z ciał ketonowych. Pozwala to na szybszy metabolizm tłuszczu, a także zwiększenie masy mięśniowej.

L-karnityna przed treningiem – sztuczki treningowe

Jeśli głównym celem treningu jest spalanie tłuszczu, L-karnityna stanie się idealnym uzupełnieniem. Jest to substancja, którą organizm sam wytwarza, natomiast zdarza się, że niewystarczająco.

Dostarczając ten suplement swojemu organizmowi, otrzymasz dodatkowy zastrzyk energii. Pomoże również w transporcie kwasów tłuszczowych z organizmu do mitochondriów, które są odpowiedzialne za wytwarzanie energii komórkowej.

Ćwiczenia cardio przed treningiem aktywują jej efekty, które będą kontynuowane  jeszcze w trakcie mięśniowego treningu.

Napoje pełno-białkowe – Protein Shakes

Napoje białkowe powinny być spożywane po treningu, gdyż idealnie wspomagają organizm w uzupełnianiu składników odżywczych. Nigdy nie powinny być używane jako zamiennik dla posiłków. Jeśli jednak poczujesz się syty około 10 minut po wypiciu koktajlu, należy odczekać z kolejnym posiłkiem.

Połączenie L-karnityny i koktajli białkowych może pomóc w utracie tkanki tłuszczowej, zwiększeniu masy mięśniowej i uelastycznieniu całego ciała.

Rozciąganie przed i po treningu

Rozciąganie jest tak samo istotne, jak spalanie kalorii i kształtowanie mięśni. Nie tylko pomagają uniknąć obrażeń, ale przede wszystkim w odpowiedni sposób przygotowują ciało do treningu. Wynik będzie jeszcze lepszy, jeśli poświęcisz kilka minut również po treningu na rozciąganie.

Sztuczki treningowe i rozciąganie

Oddychanie

Oddychanie jest istotną częścią każdych ćwiczeń. Prawidłowe oddychanie sprawi, że wydajność fizyczna znacznie się poprawi. Dlaczego? Odpowiednia kontrola oddychania sprawia, że ciało napełnia się tlenem, działa bardziej efektywnie i uzyskuje energię potrzebną do dalszego ruchu.

Czy uważasz, że te drobne sztuczki treningowe pomogą w uzyskaniu jeszcze lepszych efektów? Jeśli tak, prawdopodobnie wspaniałe wyniki były znacznie szybciej niż oczekiwane. Jeśli nie, wprowadź je w życie i daj nam znać, jak Ci idzie!