Kalistenika: świetna aplikacja na telefon: We're Working Out

19 Czerwiec, 2020
Kalistenika polega na użyciu siły własnego ciała co wykonywania ćwiczeń. Aby doszlifować technikę tych ćwiczeń polecamy super aplikację: We're Working Out.
 

Kalistenika to nowa dyscyplina fitness, umożliwiająca ćwiczenie bez żadnego sprzętu. Jedyne co potrzebujesz to ciężar własnego ciała. Jest wiele aplikacji na telefon jak ćwiczyć kalistenikę, jednakże jedna jest szczególnie skuteczna i popularna: We’re Working Out. Omówimy ją w niniejszym artykule.

Kalistenika, We’re Working Out : co należy wiedzieć o tej aplikacji

Al Kavadlo jest jednym z najsławniejszych ekspertów w dziedzinie kalisteniki. Po wydaniu szeregu książek w tym temacie (niektóre z nich są bestsellerami na Amazonie), zdecydował o utworzeniu aplikacji do nauki kalisteniki. I tak powstała aplikacja: We’re Working Out.

Aplikacja przyciąga wzrok, jest śmieszna; Kavadlo przedstawiony jest jako animowany trener wyjaśniający jak wyglądają poszczególne ćwiczenia. Ponadto jest zrozumiała, użyteczna i co najważniejsze pomocna w osiąganiu sportowych celów.

Możesz pobrać aplikację za darmo – lub bardziej udoskonaloną wersję za 10 euro – i zacząć z nią ćwiczyć w wydajny sposób.

kalistenika na wolnym powietrzu

Aplikacja zawiera wiele rodzajów zestawów ćwiczeń. Na początek jest rozgrzewka (na stawy i mięśnie), a następnie  bardzo oryginalne, zwykle krótkie serie, które koncentrują się na określonej grupie mięśni (np seria:stalowe mięśnie brzucha). Jeżeli trudno się Wam ćwiczy bez jakiegokolwiek sprzętu, są także przedstawione ćwiczenia z urządzeniami.

 

Zestawy ćwiczeń, jakie oferuje aplikacja to np: „Starting Static”, które koncentrują się na ćwiczeniach izometrycznych, polegających na utrzymaniu pozycji przez określoną ilość czasu, lub np. „101” dla zaawansowanych. Można spróbować także dość skomplikowanych ćwiczeń z zestawu: „Human Flag”.

Jakby tego było za mało, posiadacie dostęp do biblioteki ćwiczeń. Animowana postać Kalvado objaśnia poszczególne techniki kalisteniki. Jeżeli jesteście już trochę znudzeni rutynowymi ćwiczeniami, ta biblioteczka jest idealna dla Was.

Kalistenika: Inne aplikacje na ćwiczenia

Oprócz We’re Working Out, sklepiki mobilne  iOS i Android  również posiadają w ofercie szereg aplikacji na ćwiczenia kalisteniki, a także na technikę zwaną: street workout („trening z ulicy).

Jeżeli masz ochotę na ćwiczenia w domu lub w parku, dużym plusem tych ćwiczeń jest brak potrzeby jakiegokolwiek sprzętu. Zalecamy następujące aplikacje:

1.Street Workouts Calistenics

Dzięki personalnemu trenerowi z telefonu, otrzymacie bardzo szczegółowe objaśnienia w filmikach YouTube, jakie zapewnia aplikacja.

kalistenika, przysiady

Aplikacja zawiera opis około 100 ćwiczeń, oraz daje Ci wybór ćwiczeń odpowiednich dla Twojego poziomu zaawansowania (początkujący, średnio zaawansowany, zaawansowany). Możesz sprostać temu wyzwaniu (przysiady, skręty ciała , itp), a następnie uzupełnić ćwiczenia o dietę 1800-4.000 kalorii dziennie.

 

2. Thenics

Aplikacja objaśnia technikę ćwiczeń poprzez poruszające się obrazki, więc bez problemu zaznajomicie się ze sposobem ich wykonywania.

Nie jest idealna dla początkujących, jako że prezentowane zestawy ćwiczeń są dość wymagające. Możesz wybrać serie na wszystkie partie ciała, lub te koncentrujące się na poszczególnych częściach, np. na mięśniach nóg. Aplikacja zawiera opis ok. 90 ćwiczeń.

3. MovesDb

Dzięki tej aplikacji możesz rejestrować swoje wyniki, tworzyć swoje własne zestawy ćwiczeń, serie czy interwały. Zawiera też różne wskazówki co do kalisteniki, oraz posiada miernik tętna dla ćwiczeń izometrycznych.

4. Madbarz

Ta aplikacja jest najbardziej popularna wśród fanów kalisteniki. Oferuje różne zestawy treningowe odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Serie ćwiczeń są przygotowane przez specjalistów z dziedziny kalisteniki, ale masz także możliwość skomponowania własnego zestawu ćwiczeń.

Aplikacja zawiera także video, abyś mógł podpatrzyć prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń, oraz opisy, jak poszczególne ćwiczenia wpływają na określone grupy mięśni.  Aplikacja umożliwia także kontakt z innymi użytkownikami celem wymiany doświadczeń.

Polecamy wszystkie ww. aplikacje jako bardzo pomocne w nauce kalisteniki. Do dzieła!