Logo image
Logo image

Ćwiczenia na pośladki - 5 tipów na najlepsze efekty

3 min.
Ćwiczenia na pośladki - 5 tipów na najlepsze efekty
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca, 2019

Jednym z najczęstszych problemów na siłowni są ćwiczenia na pośladki. Po pierwsze nie przynoszą nam pożądanych rezultatów, co może wynikać ze zbytniego skupienia się tylko na tej partii naszego ciała. A kolejno może być to efekt błędnie dobranej wagi, maszyny, ciężarów.

W tym artykule przyjrzymy się kluczowym zagadnieniom, aby udowodnić, że ćwiczenia na pośladki nie tylko staną się przyjemnością, ale również będą efektowne.

Kilka niezawodnych tipów, jak wykonywać ćwiczenia na pośladki

Z zasady skupienie się głównie na jednej partii ciała, jaką są pośladki to bardzo ryzykowne zadanie. Są one częścią ciała, która zdaje się rządzić swoimi własnymi prawami. To wymaga od kobiet naprawdę wiele wysiłku, aby uzyskać je w taki sposób, jaki naprawdę chcą.

Nie trzeba się już zamartwiać i porzucać dziennej rutyny, gdyż razem z naszymi wskazówkami każda z kobiet osiągnie niezastąpione efekty:

1. Nie ograniczaj się tylko do ćwiczeń na pośladki

Pośladki to obszar, w którym znajduje się największy mięsień w naszym ciele. Jednak jest to także miejsce, gdzie zwłaszcza u kobiet gromadzi się nadmiar zbędnego tłuszczu. Może to jest właśnie powodem, że większość uważa pośladki za ciężkie do ukształtowania i współpracy. Jednak nie dajmy się zwariować i nie poświęcajmy im całej uwagi. Skupienie się tylko na pośladkach i ignorowanie innych części ciała podczas treningu, jest bez wątpienia błędem!

Some figure

Nie zaniedbuj swoich nóg, brzucha, pleców podczas planowania swojego rutynowego treningu. Pamiętaj, że najlepsze ćwiczenia na pośladki to przysiady i skurcze, które pomogą Ci również ukształtować Twoje biodra, uda, łydki, oraz wzmocnią kolana. Ponadto, aby uzyskać jędrne pośladki, musisz również ćwiczyć pozostałe mięśnie.

Kolejną ważnym elementem do zapamiętania jest kwestia samego treningu. Nie przepracowuj pośladków na każdym treningu. Mięśnie również potrzebują czasu na odpoczynek i regenerację po nadmiernym wysiłku. Odczekaj 48 godzin przed kolejną serią treningów.

Jeśli codziennie chodzisz na siłownie, zadbaj, aby Twój trening był zawsze urozmaicony. Zamieniaj ćwiczenia górnej części ciała, z dolną, wprowadź ćwiczenia cardio.

2. Ćwiczenia na pośladki to konsekwencja działania

Gdy już rozpoczniesz ćwiczenia, pamiętaj, aby ściśle trzymać się ustalonego harmonogramu. Trzeba podkreślić, że mordowanie się ćwiczeniami tylko przez jeden dzień jest zupełnie bezużyteczne, jeśli resztę tygodnia spędzisz na wymówkach “bolą mnie mięśnie”.

Niezależnie od celu, konsekwencja daje wyniki. A gdy mamy do czynienia z takim obszarem, jakim jest nasze ciało, wymagana jest jeszcze większa uwaga i zaangażowanie.

3. Używaj mniejszej wagi obciążeń

Używanie ciężkich obciążeń wcale nie wiąże się z szybszymi i lepszymi efektami. Zwłaszcza jeśli chodzi o ćwiczenia na pośladki. Nadmierna waga może przynieść zupełnie odwrotne rezultaty od oczekiwanych. Przede wszystkim dla początkujących odradzamy, jakiekolwiek obciążenia.

Przecież tak naprawdę istnieje wiele ćwiczeń, od których można spokojnie zacząć, a na pewno będą one owocne. Nic niekosztujące przysiady, nie tylko rzeźbią pośladki, ale również odpowiednio wzmacniają kolana i zapobiegają urazom okolicy lędźwiowej.

Jeśli będziesz odpowiednio przygotowana, dodaj odpowiednie obciążenie, pamiętając, aby móc wykonać serię z 15-stoma powtórzeniami bez nadmiernego wysiłku.

Some figure

4. Podążaj do realnego celu

Oczywistym faktem jest, że każdy marzy o uzyskaniu niesamowitych pośladków, które są źródłem zazdrości w trakcie letnich wakacji. Jednak podejdź do tego bardziej realistycznie, nie rozpoczynaj treningu 2 tygodnie przed planowanym plażowym urlopem.

Zaplanuj swój cel odpowiednio wcześniej, aby był możliwy do osiągnięcia! W ten sposób unikniesz rozczarowania i przygnębienia. Dodaj do celu głównego – cel pośredni, który stanie się Twoim złotym środkiem i zmobilizuje Cię do działania.

Ćwiczenia na pośladki to nie jest żadna magia. Aby zobaczyć pierwsze efekty, czeka Cię ponad miesiąc ciężkiej pracy. Pamiętaj jednak, aby nie popadać w obsesję. Pracuj nad rzeźbą całego ciała, aby uzyskać harmonijny rezultat.

5. Zawsze kontroluj liczbę powtórzeń w danej serii

W każdym treningu nie chodzi o robienie setek powtórzeń za każdym razem, gdyż tak naprawdę może to przynieść ból lub nawet przepalenie mięśni, jak również skurcze. A co najgorsze może to nawet spowodować, że praca nad mięśniami nie będzie przynosić efektów.

Najlepiej, jeśli ćwiczenia na pośladki będą składać się z ośmiu do dwunastu powtórzeń na serię (i nie więcej niż trzy sesje). Jeśli wykonasz mniej powtórzeń, zyskasz siłę, ale nie zauważysz żadnego wzrostu mięśni. A jeśli przekroczysz zalecaną ilość, zmęczysz mięśnie, powodując spowolnienie ich wzrostu.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.