Jak zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę podczas wakacji
Pozostanie zdrowym i szczupłym podczas wakacji może stanowić wyzwanie. Często spędzamy całe miesiące odchudzając się i regularnie ćwicząc, aby dobrze wyglądać w wakacje. Kiedy się kończą zauważamy, że ponownie przytyliśmy. Jak zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę w tym okresie?
W tym artykule pokażemy ci, że możliwe jest cieszenie się wakacjami, a jednocześnie pozostanie w dobrej formie. Jeśli nam nie wierzysz, to czytaj dalej, a dowiesz się, jak to osiągnąć.
Dzięki tym czterem poradom wrócisz z wakacji w równie dobrej formie, co na ich początku. Nie musisz ograniczać wyjść czy jedzenia, więc będziesz w stanie cieszyć się wakacjami tak, jak zaplanowałeś.
Sugerujemy po prostu kilka rzeczy, które należy zrobić, aby zadbać o siebie i jak najbardziej cieszyć się wolnym czasem.
Cztery rady jak zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę podczas wakacji
1. Spaceruj po okolicy, aby odkryć mniej turystyczne miejsca
Wakacje to nie synonim siedzącego trybu życia. W czasie odpoczynku możesz przecież chodzić przez godzinę dziennie, nie wkładając w to zbytniego wysiłku. Świetnym sposobem na to jest spacer po plaży podczas zachodu słońca.
Polecamy również zwiedzanie miejsca, w którym się znajdujesz, spacerując po nim. Dzięki temu nie tylko poćwiczysz, ale też poznasz miejscowych i odkryjesz piękne miejsca.
Nawet nie zauważysz, będziesz chodzić przez ponad godzinę, utrzymując przy tym aktywność i spalając kalorie.
2. Wybieraj najzdrowsze smakołyki
Prawdą jest, że w wakacje jemy więcej żywności o słabszej jakości. Częściej też jemy w mieście i podjadamy smakołyki między posiłkami. Jednakże, właśnie te smakołyki mogą być powodem, dla którego podczas wakacji przybierasz na wadze.
Naszą radą jest cieszenie się tymi chwilami, ponieważ właśnie o to chodzi w życiu. Jednak staraj się wybierać jak najzdrowsze opcje.
Na przykład, kiszone jedzenie, krewetki w czosnku, małże, ośmiornicę lub papryczki padrón są dowodem na to, że można cieszyć się wakacjami, jednocześnie pozostając zdrowym i szczupłym.
3. Ćwiczenia w przyjemny sposób
W czasie wakacji dalej można uprawiać sport i spalać kalorie. Można to robić w przyjemny sposób, nawet nie będąc tego świadomym. Zobaczysz, że istnieje wiele sposobów na utrzymanie formy i jednoczesne korzystanie z wypoczynku.
Jednym z nich jest zjeżdżanie na zjeżdżalni lub pływanie na desce z wiosłem (główne zdjęcie). To najlepszy sposób na połączeni zabawy, czasy spędzanego z rodziną oraz ćwiczeń.
Dopiero pod koniec dnia poczujesz, ile wysiłku cię to kosztowało, gdy będziesz rozluźniony i zmęczony. Wchodzenie i schodzenie ze zjeżdżalni lub wiosłowanie (w przypadku deski) to świetne ćwiczenia pomagające zachować aktywność na wakacjach.
Nawet jeśli nie spędzasz wakacji na plaży wciąż możesz uprawiać sport w przyjemny sposób. Trasy trekkingowe lub jazda konna to piękny sposób na poznanie wszystkich zakątków w miejscu, które odwiedzasz.
4. Zdrowe napoje, najlepszy sposób na odświeżenie
Napoje gazowane i alkohol często powodują przybranie na wadze podczas wakacji. Często pije się je, gdy jest gorąco, a ty jesteś odwodniony. Oczywiście nie ma nic złego w wypiciu słodkiego napoju lub kieliszka wina do posiłku.
Jednakże, jeśli stanie się to nawykiem, nie będzie możliwe pozostanie zdrowym i szczupłym podczas wakacji. Niektóre alternatywy to naturalne soki, woda i napoje uzupełniające elektrolity dla sportowców.
Inne dobre sposoby na odświeżenie i nawodnienie to zdrowe gazpacho lub salmorejo (chodnik). W ten sposób nie tylko utrzymasz nawodnienie, ale także dostarczysz swojemu ciału zdrowe składniki odżywcze.
Po przeczytaniu tych czterech porad, dlaczego by ich nie spróbować? Stworzyliśmy jednocześnie przyjemny i zdrowy plan, który pokocha cała twoja rodzina. Możesz teraz cieszyć się wakacjami, jednocześnie wiedząc, jak zachować zdrowie oraz szczupłą sylwetkę.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Ruvalcaba, C. G., Tucker, K. L., Morita, K., Qiao, N., Hannan, M. T., Cupples, L. A., & Kiel, D. P. (2009). Consumo de refrescos y riesgo de obesidad en adolescentes de Guadalajara, México. Boletín Médico Del Hopital Infantil de México.
Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.